Jak vznikají naše kabelky z rafie

04.04.2024

Za každým z našich unikátních kousků, které najdete na našem e-shopu, stojí hluboký příběh. Vypráví historii řemeslné výroby na Madagaskaru, hovoří o místních tradicích i lidech, kteří se na výrobě každičkého kousku podílejí. Dnes vás chceme pozvat přímo do jedné z našich dílen, v níž vznikají naše kabelky, tašky i nádherné klobouky z palmového vlákna rafie. 

Na Madagaskaru není vůbec jednoduché najít dílny, které se řídí etickými principy a dbají na práva svých zaměstnanců. Každou dílnu, se kterou spolupracujeme, si proto pečlivě vybíráme. Je pro nás zásadní, aby taková dílna ctila stejné hodnoty jako my. 

Naší vizí není vytvořit pouze další módní kousek. Je to závazek podpořit spravedlivé pracovní podmínky, pomoci lidem na Madagaskaru najít si svou vlastní finanční nezávislost a žít kvalitní život. A toto úsilí je neocenitelné především pro ženy s dětmi, které na Madagaskaru žijí často ve velmi neutěšených podmínkách. Jejich životů i umu si nesmírně ceníme. Proto je chceme podpořit a udržet také místní hluboce zakořeněné tradice.

Háčkování a tkaní rafie je předáváno z generace na generaci a je nedílnou součástí místního kulturního dědictví. Malgašské dovednosti jsou v tomto ohledu opravdu jedinečné. Práce s rafiovým vláknem vyžaduje přesnost, trpělivost a především čas. Každý kus, který projde rukama našich řemeslnic, je tak jedinečný, jako je jedinečná každá žena, která na něm pracovala.

Když nosíte naše háčkované kabelky z Madagaskaru, nosíte s sebou víc než jen módní doplněk. Nosíte s sebou příběhy, hodnoty a podporujete odpovědnou řemeslnou módu. A to je z našeho pohledu móda, která má opravdu smysl.