NÁŠ PŘÍBĚH

DŘEVITOU VŮNI RAFIE JSME SI ZAMILOVALI NA PRVNÍ NÁDECH 

Na Madagaskaru žijeme od roku 2016. Denně vnímáme jeho nevšední krásu a opravdovost. Spojení nádherné přírody s fascinujícím světem malgašské kultury nás doslova uchvátilo.


A tak vznikl MadaCraft. 


Sílu a energii místního života jsme si totiž nechtěli nechat sami pro sebe. Rozhodli jsme se ji předávat dál - těm, kteří stejně jako my milují exotiku, jedinečnost a kvalitu ve spojení s vůní nefalšované přírody.

Řemeslné dílny jsou na ostrově k vidění doslova na každém rohu. Na tradiční výrobě z rafie stojí v mnoha případech živobytí celých vesnic. Zkušení pracovníci v dílnách vytváří z mohutných palem s velkými listy úchvatné produkty, které jsou nejen krásné, ale také praktické.

Každý kus vzniká díky pečlivé ruční výrobě.
Každý kus se stává dokonalým uměleckým dílem.

TVOŘÍME S RESPEKTEM

Za návrhy modelů stojí Petra Riou, spoluzakladatelka MadaCraft, která se inspiruje přírodou. 

Ateliéry, se kterými spolupracujeme, jsme dlouho a pečlivě vybírali. Brali jsme v úvahu kvalitu práce a spolehlivost, záleželo nám ale také na plnění konkrétních sociálních a environmentálních závazků jednotlivých dílen. Naším cílem je vytvářet nadčasové produkty a poskytnout přitom místním poctivým řemeslníkům příležitost udržet si stabilní příjem. 

Společně budujeme hodnoty v souladu s přírodou.
S respektem k lidem, materiálu i po generace předávanému know-how.

*** 

Koupí zboží na našem e-shopu podporujete řemeslné dílny na Madagaskaru. 

Děkujeme vám!