Nová kolekce jaro/léto 2024

09.02.2024

Když jsme před několika měsíci začali plánovat naši novou kolekci na jaro/léto 2024, dali jsme si za cíl otisknout do ní všechny naše sny, plány, hodnoty i úctu k přírodě a lidem. Chtěli jsme vám ukázat krásy "našeho" Madagaskaru koncentrované do šetrně vyrobených kousků z pravé rafie.

Kolekce, která z našich plánů vzešla, tak v sobě spojuje žhavé africké slunce i osvěžující stín, divoký oceán, vegetaci neuvěřitelných tvarů i náš evropský naturel toužící podpořit tradiční řemeslnou výrobu. Spojuje v sobě náš život na dvou kontinentech – v Africe a Evropě.

Vytvořili jsme pro vás elegantní a praktické kousky, které vám budou náš životní příběh vyprávět a vyzdvihnou vaši ženskost a jedinečnost. V naší kolekci proto naleznete pouze omezené množství ručně vyráběných produktů. Díky ruční výrobě nebude nikdy žádný kousek úplně stejný.

Stejně jako u předchozích kolekcí jsme i tentokrát vsadili na čisté linie, přírodní odstíny a zemité barvy. A také na jeden z nejudržitelnějších materiálů v módním průmyslu – palmové vlákno rafii.Tento jedinečný materiál pochází od místních dodavatelů a barvu mu dodávají pouze ekologické pigmenty, např. tmavý čaj, skořicová kůra, květy, ovoce, koření apod. Navíc dbáme na to, aby tato přírodní barviva byla pěstována bez použití pesticidů a herbicidů.

Naše kabelky, klobouky a další kousky z rafie se ručně háčkují ve dvou dílnách v samém srdci Antananariva, hlavním městě Madagaskaru. Naší výrobou a zajištěním kvalitních pracovních podmínek chceme podpořit místní obyvatele, kteří za běžných okolností žijí zpravidla v nebývalé chudobě.

Naším posláním je zlepšit těmto neuvěřitelně šikovným řemeslníkům kvalitu jejich života prostřednictvím spravedlivých platů a bezpečného místa pro práci. Zároveň jim chceme dát možnost ukázat vám svá mistrovská díla, která právě zde v exotickém ráji vytvářejí.

Budeme rádi, když s námi budete sdílet naši myšlenku, sny a hodnoty.