Pod pokličkou MadaCraft

17.08.2023

Náš příběh se začal psát v roce 2016, v roce, kdy jsme poprvé stanuli na nádherném a jedinečném ostrově Madagaskar. Ostrov omývaný Indickým oceánem nám brzy učaroval a okouzlilo nás i řemeslné umění zdejších obyvatel. V kontrastu s tím jsme však byli šokováni, jak na tak nádherném místě na naší planetě Zemi bují chudoba, korupce a nespravedlnost. A tak se v našich hlavách zrodila myšlenka vytvořit značku MadaCraft. Značku, která dá dlouhodobě práci místním obyvatelům, zajistí jim stabilní příjem, skvělé pracovní podmínky i respekt k jejich umu. A my díky tomu budeme moci domů, do Evropy, přivézt kousek exotického ráje.

Na našem obchůdku si tak můžete koupit doplňky do svého šatníku, které vznikly v souladu se zvyky malgašských řemeslníků, háčkované, drhané (technika zvaná macramé) či tkané výhradně ručně a ze zcela přírodních rafiových vláken. Jen tak je možné zajistit, aby byla výroba dlouhodobě udržitelná.

Každý kousek, který u nás najdete, je jedinečný a unikátní. Výrobky jsou totiž vyráběny z přírodního rafiového vlákna, které je přírodní cestou také barveno. Žádné vlákno není stejné a ani žádná přírodní barva nemá vždy stejný odstín či pigmentaci. Domů si tak pořídíte doplněk, který nemá nikdo jiný na světě.

Ruční výroba jedné kabelky může trvat až týden. Proto u nás najdete pouze malé, elegantní a minimalistické série, které si sami navrhujeme. Využijete je ve městě, v přírodě i na pláži. Jedno je však jisté, vydrží vám díky svým přirozeným vlastnostem roky.

Spolupracujeme pouze s dílnami, které respektují principy fair trade, spravedlivého obchodování, které je pro nás zcela zásadní.

Nikterak nepodporujeme zaměstnávání dětí. V našich dílnách ručně vytvářejí naše výrobky pouze zruční, pečliví a trpěliví dospělí.

Značka MadaCraft všemi těmito body pomáhá udržovat naživu prastaré malgašské tradice a vy můžete být prostřednictvím našich nádherných produktů z Madagaskaru u toho.